FAQ KURZY

Co s sebou na první lekci?

Sportovní oblečení a vodu. Na nohy silnější ponožky nebo piškoty, pokud je máte doma. Taneční boty nedoporučujeme kupovat předem, není to potřeba a konzultací s lektorkou předejdete vyhozeným penězům.

Kdy otevíráte kurzy?

Každoročně v říjnu, podle naplněnosti kurzů bývá možné se přidat i v únoru, kdy začíná navazující kurz.

Můžu se přihlásit na kurz po jeho zahájení?

Prosím napište nám na demairt@demairt.cz. Záleží na situaci v konkrétním kurzu, o který máte zájem.

Co když nebudeme moct trénovat osobně? (Covid-19)

Pokud tato situace nastane, budeme dle možností pokračovat online: ať už s materiály k samostatnému trénovaní připravenými lektorkou, nebo přímo online lekcemi.

Co potřebuji na online lekci?

Předpokladem pro účast na online kurzu je účet Google, funkční webkamera a mikrofon. Dostačující plocha pro tanec je cca 2×2 m, ideální je, aby kamera byla schopna zabrat celé nohy. Dále je vhodné sportovní oblečení a mít po ruce vodu. Speciální obuv není třeba, lze tančit i v baletních piškotech, teniskách či ponožkách.

Nevím, na jaký kurz se mám přihlásit.

Napište nám na demairt@demairt.cz nebo přijďte na některý z kurzů a domluvíme se osobně.

Můžu jít jen na jednu/několik lekcí?

Irský tanec je technicky náročný a lekce pro začátečníky na sebe navazují. Aby to mělo nějaký smysl, je třeba chodit minimálně půl roku. Nezávazně vyzkoušet můžete první lekci nebo pak ceilí club, kde se tančí méně náročná forma irských tanců. Pokud jste již pokročilí irští tanečníci, nabízíme možnost tréninků irské techniky, kam se můžete přihlásit na jednotlivé lekce.

Je mi 40+, zvládnu to?

Pokud jste ochotní se rozhýbat a zapotit, ano. Přijďte vyzkoušet první lekci a uvidíte, jak to půjde.

Jsou nějaká zdravotní omezení, se kterými nemůžu tančit?

Je potřeba, abyste zvládli stát rovně, trochu na špičkách a skákat. Pokud máte výrazné problémy s klouby nebo páteří, může to být problém. Nejlepší je to ale vyzkoušet.

Můžu jít rovnou do vystupující skupiny?

Pokud za sebou máte zkušenost se stepem i softem a je vám 15+, rádi si s vámi popovídáme o možnostech, kontaktujte nás na demairt@demairt.cz.